برای تبادل لینک کلیک نمایید

تبلیغات

رخت آویز جادویی واندر هنگر (WONDER HANGER)

خرید پستی

قیمت : 13000  تومان


چوب لباسی و رخت آویز جادویی واندر هنگر (WONDER HANGER)
توجه مواظب نوع بی کیفیت با قالب های غیر استاندارد باشید که از مشخصه های آنها قیمت های غیر معمول پایین است ضمنا این قیمت برای ۸ عدد رخت آویز جادویی است
رخت آویز واندر هنگر
با رخت اویز واندر هنگر لباسهای شما دیگر چروک نخواهد شد
پکیچ شامل ۸ عدد رخت آویز جادویی واندر هنگر

قیمت : 13000  تومان

برای دیدن توضیحات کلیک نمایید
برای اولین بار در ایران با قیمتی استثنایی

خرید پستی


دستبند مغناطیسی پاوربالانس

فیمت : 12500 تومان

افزایش آرامش در زندگی
دستبند مغناطیسی پاور بالانس

(Power Balance)

پدیده ای شگفت انگیز و بی نظیر در قرن 21

کاهش استرس، افزایش یادگیری، افزایش قدرت تمرکز

کاهش امواج مضرموبایل و دستگاهای الکتریکی

با پاور بالانس تعادل، انعطاف پذیری، قدرت و تمرکز را به خود هدیه دهید

پرفروش ترین دستبند سال ۲۰۱۱ اروپاروشی بی نظیر برای کاهش استرس و خستگی و افزایش تمرکز و توان �

مورد استفاده توسط معروف ترین اشخاص ایرانی و خارجی

با ظاهری فوق العاده شیک و زیبا

برای دیدن توضیحات کلیک کنید

روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید پستی


VIVA RATTLER-LX


اسرار ذهن شما مسير خاطرات برخي از تجربيات به سختي فراموش مي‌شوند.اما چگونه يک فرد مي‌تواند اين خاطرات شخصي را حفظ کند؟

با استفاده از تکنيک‌هاي تصويربرداري مغز، دانشمندان شکي ندارند که مکانيزمي ، توليد و نگهداري خاطرات را بر عهده دارد. آنها دريافته‌اند که بخش هيپوکاموس (ساختمان عصبي خميده‌‌اي که در کف شاخ‌مياني بطن مغز قرار دارد) ، در قسمت خاکستري مغز مي‌تواند به صورت صندوقچه ي خاطرات عمل کند.

اما اين منطقه ي نگهداري، قابليت تميز ندارد. به نظر مي‌رسد که هر دو خاطرات واقعي و غيرواقعي ، بخش‌هاي يکسان مغز را فعال مي‌کنند و براي بيرون کشيدن خاطرات واقعي، محققان از موضوعي سوال مي‌کنند تا خاطره‌اي خاص را يادآوري کنند.

و اين مساله در مورد موضوعي که واقعا اتفاق نيفتاده، بسيار مشکل‌تر است. تقسيم‌بندي مغز خنده يکي از رفتارهاي آدمي است که کمتر از همه درک مي‌شود.

دانشمندان دريافته‌اند که در طي يک خنده ي خوب سه بخش مغز فعال مي‌شود: يک بخش تفکر که به شما کمک مي‌کند آن موضوع خنده‌دار را بفهميد، بخش حرکتي که به شما کمک مي‌کند ماهيچه‌ها را حرکت دهيد و يک بخش احساسي که احساس نهفته‌اي را بيرون مي‌کشد.

اما هنوز علت اينکه چرا يک شخص مثلا به جوک بي مزه اي مي‌خندد و يا فرد ديگري در هنگام ديدن فيلمي ترسناک مي‌خندد ناشناخته مانده است. دانشمندان دريافته که خنده يک پاسخ بي‌علت به موارد عدم تطابق است، مواردي که با انتظارات معمول مطابقت ندارد. نقش عوامل وراثتي در مقابل عوامل اکتسابي (طبيعت در مقابل تربيت) در تقابل اين دو نظريه که آيا تفکر و شخصيت از طريق ژن کنترل مي‌شود يا محيط، دانشمندان شواهد متقاعد کننده‌اي را جمع‌آوري کرده‌اند مبني بر اين که يکي يا هر دوي اين عوامل موثرند.

توانايي مطالعه ي ژن‌ها به طور مجزا نشان مي‌دهد که بسياري از صفات خاص آدمي که کنترل کمي بر روي آنها داريم از طريق ژن‌هاست.

با اين وجود در بسياري از موارد، عملکرد اطرافيان يا تربيت، تاثير شديدي بر روي آنچه که ما هستيم و آنچه انجام مي‌دهيم نشان مي‌دهد.

روياهاي شيرين اگر از 10 نفر سوال شود که روياها از چه ساخته شده‌‌اند، احتمالا 10 جواب مختلف دريافت خواهيد کرد.

دانشمندان هنوز در مورد اين راز دچار شک و ترديد هستند.

يک امکان اين است که: خواب ديدن در اثر انتقال تحريک عصبي از محل سيناپس بين سلول‌هاي عصبي مغز ايجاد مي‌شود.

نظريه ي ديگر آن است که افراد در مورد خاطرات و احساساتي خواب مي‌بينند که در طول روز نسبت به آنها بي‌توجه هستند.

اين فرآيند مي‌تواند به استحکام افکار و احساسات بينجامد.

به‌طور کلي خواب ديدن در طي خواب عميق که حرکت سريع چشم ناميده مي‌شود رخ مي‌دهد. خواب سبک ما در مورد بستن چشم‌ها صحبت مي‌کنيم،از آنجا که آنقدر حياتي است که بيش از يک چهارم عمر ما در آن سپري مي‌شود.

با اين وجود علل اساسي خوابيدن مانند روياهاي نامربوط به صورت معمايي باقي مانده است.اما آنچه دانشمندان قطعا مي‌دانند اين است که خواب براي بقاي پستانداران يک امر اجتناب‌ناپذير است.

افزايش بي‌خوابي مي‌تواند به نوسانات رفتاري، توهم و در موارد شديدتر به مرگ منجر شود.

دو حالت در خواب وجود دارد: حرکت غيرسريع چشم که در طي آن فعاليت متابوليکي مغز پايين است و حرکت سريع چشم که در طي آن مغز بسيار فعال است.

برخي از محققان فکر مي‌کنند که بدن در زمان خواب به حالت استراحت در مي‌آيد و انرژي بيشتري ذخيره مي‌کند، مانند آنچه در خواب زمستاني اتفاق مي‌افتد و در خواب عميق مي‌تواند در جهت تشکيل خاطرات کمک کند.

اگر چه اين نظريه ثابت نشده است و در طول زمان خواب عميق خواب‌هايي ديده مي‌شود الزاما هميشه با خاطرات رابطه‌اي ندارند. تجسم احساسات طي بررسي بر مورد افرادي که عضوي از بدن را از دست مي‌دهند، ديده شده که حدود 80 درصد از اين افراد احساساتي مانند گرما، فشار، درد در مورد عضو قطع شده را تجربه مي‌کنند.

گويا عضو قطع شده بخشي از بدن آنهاست که اين پديده به عنوان تجسم عضو شناخته مي‌شود.

يک توضيح اين است که منطقه اعصاب عضو قطع شده، ارتباطات جديدي را با بخش مقابل ايجاد مي‌کند و فرستادن علايم به مغز را همچنان ادامه مي‌دهد گويي که عضو مزبور هنوز وجود دارد.

يک امکان ديگر آن است که مغز به صورت الگوي بافت عصبي متراکم شده و به همين دليل عملکرد آن طوري است که گويي دست نخورده است.

به اين معنا که مغز تصوير کاملي از بدن با تمام ضمايم آن را در خود نگهداري مي‌کند. ساعت بيولوژيکي مغز قرار گرفتن هيپوتالاموس مغز، پيچيدگي فوق‌العاده هسته مرکزي يا ساعت بيولوژيکي، بدن را طوري برنامه‌ريزي مي‌کند که ريتم 24 ساعته‌اي را دنبال کند.

تاثير واضح ريتم 24ساعته، سيکل خواب- بيداري است.

اما ساعت بيولوژيکي بدن، هضم و جذب غذا، درجه حرارت بدن، فشارخون و توليد هورمون را نيز تحت تاثير قرار مي‌دهد. محققان دريافته‌اند که شدت نور مي‌تواند در تنظيم ساعت بيولوژيکي به جلو يا عقب، از طريق تنظيم ترکيب هورمون عمل کند.

تنها موضوع قابل بحث اين است که آيا ترکيبات هورموني مي‌تواند از تاخير زماني احساس درد و خواب‌آلودگي که به مرور زمان ايجاد مي‌شود، جلوگيري کنند يا خير؟

رمز فنا چرا انسان پير مي‌شود؟

شما با جعبه ابزار نيرومندي پر از مکانيسم‌هاي مبارزه با بيماري‌ها و صدمات متولد شده‌ايد که ممکن است به اين واسطه فکر کنيد بايستي شما را عليه درد مفاصل و ساير بيماري‌ها تجهيز کنند.

اما به مرور زمان، مکانيسم‌هاي تعمير بدن از فرم خارج مي‌شوند.

در نتيجه حالت ارتجاعي (برگشت‌پذيري) نسبت به جراحات بدني و استرس کاهش مي‌يابد.

نظريه‌هايي که علت پيري را نشان مي‌دهند به دو دسته تقسيم مي‌شوند: 1- مانند ساير خصوصيات انساني، پيري نيز مي‌تواند بخشي از ژنتيک انسان باشد و به نوعي مفيد نيز هست. 2- از نقطه نظري که کمتر خوش‌بينانه است پيري هدفي ندارد و در نتيجه صدمات سلولي است که در طول عمر انسان رخ مي‌دهد.

اگر چه گروهي از محققان مي‌انديشند که علوم در نهايت از طريق تاخير در پيري حداقل مي‌تواند طول عمر انسان را دو برابر زمان آن افزايش دهد. هوشياري هنگامي که صبح بيداري مي‌شويد، ممکن است فکر کنيد که خورشيد تازه طلوع کرده است و با شنيدن صداي چند پرنده و نيز برخورد نسيم صبحگاهي به صورت شما حالتي از شادي و شعف در خود احساس کنيد.

به عبارت ديگر شما هوشيار هستيد.

اين موضوع پيچيده، انجمن علمي را از زمان‌هاي قديم دچار سردرگمي کرده است.

فقط اخيرا دانشمندان عصب‌شناسي هوشياري را يک موضوع تحقيق واقعي در نظر گرفته‌اند. بهترين تقسيم‌بندي عملکرد مغز در اين مورد بدان گونه است که بتواند پاسخ‌گوي چگونگي عملکرد مغز در زمينه ي تجربيات ذهني باشد.

به هر حال دانشمندان توانسته‌اند فهرست بزرگي از سوالات را تنظيم کنند. منبع: viva تبيان


برچسب :